Ciekawostki o seksie

życie seksualne– czy kobiety naprawdę tęsknią za partnerstwem w łóżku?

Badania wykazują, że partnerski model związku jest coraz bardziej popularny. Nie tylko wśród kobiet. Nasza ankieta wykazała, że miażdżąca większość naszych czytelników uznaje demokrację w związku za jedyny dopuszczalny model. Skąd więc taka oszałamiająca popularność romansu sado-maso, w którym kobieta jest stroną uległą, a facet panem i władcą? Pewien trop znajdujemy w książce Esther Perel „Inteligencja erotyczna”. Perel jest psychoterapeutką, od dwudziestu lat zajmującą się terapią par. Zwraca uwagę, że mimo to, iż w dzisiejszych czasach praktycznie możemy mieć tyle seksu, ile dusza zapragnie, coraz więcej par skarży się na zanik namiętności w związku. Paradoksalnie, przyczyną może być fakt, że nasze związki stają się za dobre. Jesteśmy coraz bardziej partnerscy, równouprawnieni, demokratyczni. Uczy się nas , że absolutna szczerość to podstawa, że mamy po równo dzielić się obowiązkami i dbać, żeby nikt przypadkiem nie dominował. I przenosimy te zasady do łóżka. Boimy się gwałtownych emocji, które zaburzają poczucie bezpieczeństwa, a dobry seks wymaga czasem dopuszczania do głosu tych wypieranych emocji – agresji, niepewności, zazdrości, obcości, lęku. Dlatego precz z zasadami ! Niech żyje dzikość serca w łózku !.

Czy ona jest gotowa na dziki seks

-Sprawdź jak bardzo niegrzeczna może być Twoja partnerka.

Skoro już ustaliłeś, że Twoja partnerka przeczytała „Pięćdziesiat twarzy Greya” i nie usłyszałeś od niej komentarzy typu:” Co za dureń!”, „Żadna normalna kobieta nie pozwoliłaby się tak upokarzać”, „To powinno być karalne” – to czas na twoją inicjatywę. Nie byłoby źle, gdybyś wcześniej sam przejrzał tę książkę, aby wczuć się w jej klimat. Zapytaj, czy jest tam coś, czego chciałaby spróbować. Albo co ją śmieszy lub dziwi, a nawet wkurza. Wszystko jedno – na poczatek może nie chcieć okazywania przesadnego zainteresowania w obawie przez tym, co sobie pomyślisz. Ale nawet jeżeli mówi o tym żartobliwie, niech mówi jak najwięcej. Sama rozmowa może się okazać podniecającym wstępem do dalszych działań.

zabawy łóżkoweJak się inni bawią w łóżku

– To nie jest znowu taka egzotyka – kajdanki odkryliśmy na długo przed Greyem

Podobno aż 60% osób poniżej 25 roku życia ma za sobą doświadczenia seksualne z elementami sado-maso. Takie dane podaje C-Date.pl, popularny serwis Radkowy, na podstawie onkiety przeprowadzonych w 11 krajach europejskich. 30% dwudziesto- i trzydziestolatków nie ma nic przeciwko zabawom w wiązanie podczas seksu. „Ludzie młodzi częściej eksperymentują w zyciu seksualnym. W wieku 20-30 lat nadal kształtuje się w pewnym sensie nasza tożsamość, nadal mamy potrzebę eksplorowania preferencji seksualnych. Z wiekiem nabieramy często przekonania, że coś > nie wypada< albo na coś jest już za późno – komentuje wyniki Aleksandra Jodko, seksuolog z SWPS, ekspert C-Date. Portal zbadał również, która nacja w największym stopniu lubi eksperymenty sado-maso. Najbardziej otwarci na takie zabawy okazali się Hiszpanie – niemal 85% z nich ma za soba takie praktyki, jak związanie partnera podczas seksu. A jak to wygląda u nas? Ogółem 46% ankietowanych Polaków przyznało się do doświadczeń z ostrzejszym seksem. To nie  oznacza oczywiście, że w gre wchodzi zawsze zadawanie bólu –  kategoria jest pojemna i obejmuje też używanie różowych futrzanych kajdanek.

Erotyka dla Kobiet

Filmy erotyczne – kobiety tak samo podnieca oglądanie scen erotycznych, jak i Ciebie. Skoro zrobiła na niej wrażenie ksiązka „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, tym bardziej polecamy wspólne obejrzenie filmu erotycznego jako element gry wstępnej.

Ale jakie? Kobiety są bardziej wymagające, jeżeli chodzi o filmy erotyczne. Z ankiet wynika, że rażą je kiczowate scenerie, plastikowe twarze aktorów i denna gra, jeżeli chodzi o udawaną rozkosz. Aby dowiedzieć się, co w tej kategorii lubią kobiety, warto obejrzeć filmy w których fabuła nie sprowadza się wyłącznie do penetracji, ale zawiera elementy kobiecych fantazji. Podobno wiele kobiet ogląda je podczas babskich wieczorów. Warto żebyś też je obejrzał i dowiedział się więcej o tym, jak działa wyobraźnia Twojej partnerki.

Męskość w seksie

– Nie jesteś jej przyjaciółką. Różnica płci nadal istnieje.

Nie musisz być cały czas taki partnerski, dobry, prostolinijny i oddany. To jest OK. w codziennym życiu, ale nie sprawdza się w seksie. Badania opublikowane w „ Archives of Sexual Behavior” wykazały, że tylko 11% życzy sobie przejmowania zawsze pełnej kontroli w łóżku. Nie masz pewności do której kategorii zalicza się Twoja partnerka? Podczas  pocałunku chwyć ją za nadgarstki i unieruchom ją , a następnie kolanem rozchyl jej nogi. Reaguje pozytywnie? OK. Możesz kontynuować. Powiedz jej rozkazującym tonem: „ Idź do sypialni, przygotuj się i czekaj tam na mnie”. Możemy założyć się , że spodoba się jej to bardziej niż postawa petenta seksualnego, która często przyjmują mężczyźni. Zresztą jak się okazuje, większą skłonność do eksperymentów sado-maso w łózku wykazały kobiety – 60% z nich i 58% mężczyzn.

Jeżeli masz problem z erekcją zapraszamy do naszego nowego wpisu http://www.powiekszanie-potencja.pl/member-xxl/.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Marek pisze:

    fajnie napisane, szczerze muszę powiedzieć że takie ciakawostki o seksie to ja moge czytać

  2. Łukasz pisze:

    Racja ciekawy artykuł, zawsze się człowiek może dowiedzieć czegoś nowego albo też przypomnieć sobie to co wiedział ale wypadło mu z głowy heehhheehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *