Zmęczenie a życie seksualne

Badania wykazują, że w ostatnich latach Polacy stali się jednym z najbardziej zapracowanych narodów świata. Co za tym idzie? Oczywiście pieniądze, podwyższony komfort życia ale i są tego negatywne skutki. Stres, przemęczenie, senność i… zmniejszone libido. Problem ten dotyka nie tylko kobiety ale również i mężczyzn. Stres i kłopoty w pracy wpływają w sposób niekorzystny na nasze relacje łóżkowe.

Większość ankietowanych twierdzi, że radość z łóżkowych igraszek jest mniejsza niż dla przykładu kilka lat wcześniej. Intensywnie rozwijająca się kariera zawodowa nie jest czynnikiem sprzyjającym powodzeniu w życiu intymnym. Oczywiście są przykłady gdzie rozwój kariery, uporządkowanie życia i zaspokojenie zapotrzebowani materialnych sprzyja zwiększonemu libidu. Jednak takich przypadków jest zdecydowanie mniej. Kobiety najczęściej po powrocie do domu marzą o tym, aby jedynie wtulić się w ukochaną osobę i po ciężkim dniu po prostu spokojnie pójść spać. Mężczyźni z kolei wracając do domu po ciężkim stresującym dniu mają problemy z  erekcją. Wspomniane wcześniej badania wykazują, że seks uprawiamy coraz rzadziej – co oczywiście przekłada się również na przyrost naturalny.

zmęczenie życiem seksualnymDuża część ankietowanych osób odpowiadała, że decydując się na zbliżenia z partnerem najczęściej robią to bardzo szybko, rezygnując z gry wstępnej, wzajemnych czułości czy dodatkowych elementów. Jak możemy przeczytać w różnych źródłach:

„Statystyczny stosunek młodych Polaków trwa 14 minut, czyli ponad cztery minuty krócej niż przed dziesięcioma laty”.

Tylko 5% osób w stałych związkach przyznaje się do codziennego uprawiania seksu, wśród singli jedynie 2%.

Bez wątpienia dzisiejszy styl życia par nie sprzyja intymnym uniesieniom. W większości związków każde z partnerów pracuje ciężko, często też w systemie zmianowym co nie sprzyja osiągnięciu satysfakcji seksualnej. Bardzo często zapominamy o tym, że udane życie seksualne jest jednym  z wielu czynników przekładających się na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. W czasie zbliżenia z partnerem w naszych mózgach zachodzą przeróżne reakcje chemiczne, przekładające się na nasz system hormonalny czy układ krążenia – wykazują one niezwykle silne działanie terapeutyczne w stanach napięć.

Co więc można zrobić aby nasze życie seksualne pomimo problemów dnia codziennego i stresującej pracy stało się bogatsze?

Po pierwsze i najważniejsze – należy przywrócić organizmowi jego naturalny, niczym nie zaburzony rytm. Jak to zrobić? Spać co najmniej 7 godzin w ciągu doby i nie przynosić pracy do domu. Wychodzę z pracy, zostawiam tam wszelkie sprawy z tym związane, aby wracając do domu móc poświęcić czas rodzinie. I partnerowi czy partnerce. O tyle, o ile u mężczyzn można zwiększyć libido i doprowadzić do erekcji dzięki różnego rodzaju suplementom takim jak member xxl, u kobiet wydaje się to znacznie trudniejsze ponieważ bardzo rzadko na rynku możemy spotkać tego typu produkty. No i niestety problem z możliwością odbycia stosunku seksualnego częściej dotyka właśnie mężczyzn i to bardzo często nie ma związku z partnerką a właśnie z głową zaprzątniętąpracą oraz zmęczeniem. Problemy związane z zaburzeniami u kobiet wywołują bóle w czasie stosunku czy nieodpowiedni poziom nawilżenia pochwy – u mężczyzn natomiast spadek libido i problemu z erekcją.

Wracając do równowagi organizmu – warto znaleźć trochę czasu na to aby włączyć do swojego stylu życia odrobinę aktywności fizycznej – która odpowiedzialna jest za wydzielanie się endorfin czyli hormonu szczęścia. Warto też nasze życie seksualne wzbogacić o rozmowy z partnerem na temat jego preferencji, upodobań, wspólnych planów. W ciągu dnia aby podsycić pożądanie partnera czy partnerki wysłać krótkiego smsa, podniecające zdjęcie – aby po powrocie do domu, mieć świadomość, że jest się przez partnera pożądanym i mimo zmęczenia czy stresu – wspólnie spędzić czas w łóżku rozładowując stres, zapominając o całym otaczającym nas świecie … J
Stosunki

Najwięcej spośród ankietowanych bo aż 28 % opowiedziało się za długością stosunku trwającego między 10 a 14 minut. Najmniej czyli 8 % osób poświęca stosunkowi jedynie 5 minut. 22% badanych poświęca łóżkowym igraszkom powyżej 20 minut.

Przeciętne małżeństwo natomiast, w ciągu roku odbywa 66 stosunków seksualnych – a dziennie na całej kuli ziemskiej odbywanych jest 120 milionów!

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Bolek pisze:

    Chociażby nie wiem co sie działo jak jestem wieczorem mega wypompowany to czasami nawet nie ma opcji, żeby mi nawet drgnął

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *